22 percig bírtuk sebességgel: Érd - SZKKA 38-21

A sportszerű csatában a jobb csapat diadalmaskodott.

Érd - SZKKA 38-21 (20-14)

Érd Aréna 900 néző - Jv: Marton Zsófia, Szabó Eszter

Érd: Janurik – Nascimento 4, Kiss N. 3, Tóth G. 7, Szabó L. 2 (1), Jerábková 4, Schatzl Natalie 2. Csere: Foggea (kapus), Termány 1, Kisfaludy 2, Lavko 2, Kovacsevics 7, Bízik R. 3, Király R. 1, Landi

SZKKA: Katarina Tomasevic (k) 33/7 21% - Csire Fanni, Jovetic Dijana 4, Liliia Gorilska 2, Virág Noémi 1, Biljana Bandelier 7, Mayer Szabina 4. Csere: Gadányi Maja (k) 15/3 20%, Pődör Blanka 1, Mayer Maja, Varga Nikolett, Horváth Petra 2, Szendrei Barbara, Pődör Rebeka.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–0. 10. p.: 7–2. 18. p.: 12–8. 24. p.: 17–11. 37. p.: 23–15. 43. p.: 28–17. 50. p.: 33–18.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 3/0

A hazaiak kiválóan kezdték a meccset, Tóth Gabriella a tőle megszokott lapos, alsó lövésből kétszer is bevette Katarina Tomasevics kapuját, majd Markéta Jerábková gólja után a mieink is eredményesek voltak, ám két újabb hazai találat után Marosán György már hat és fél perc elteltével időt kért, 5–1.

Ezután sem változott sokat a játék képe, támadójátékunk valamelyest fejlavult ugyan, de az érdiek sebességét nem tudtuk tartani. A hazaiak olykor belehibáztak a támadásaikba, sőt, Szabó Laura és Alexandra Nascimento is mellélőtt egy-egy hétméterest, ennek ellenére így is simán őrizték előnyüket, 13–9.

A játéktrész utolsó tíz percében sem történt fordulat, ugyan Biljana Bandelier és Dijana Jovetics szép gólokat szerzett, a hazaiaktól Alexandra Nascimento, Jelena Lavko és Bízik Réka is többször betalált, a szünetre pedig 20–14-es érdi előnnyel vonultak a csapatok.

A fordulás után is folyamatosan növelték előnyüket Tóth Gabrielláék, akik a kapuban remeklő Julie Foggea védéseinek és az ebből indított lerohanásoknak köszönhetően egy káprázatosan szép csapatmunka után, Alexandra Nascimento góljával vezettek először tíz góllal a 42. percben (27–17).

Innentől pedig egyre könnyebb lett minden érdi szempontból, hiszen az egyre inkább fáradó csapatunk támadójátéka egyre kevesebb átütőerőt tartogatott, a részünkről elkövetett technikai hibákat könyörtelenül kihasználták Jovana Kovacsevicsék, akik végül könnyed, 38–21-es győzelmet arattak.

Forrás: erdmost.hu - Fotó: Galovtsik Gábor