Elképesztő meccsen vertük idegenben az Albát

Óriási sikert arattunk február 21-én.

Utolsó előtti meccsünkön, a 17. fordulóban az Alba Fehérvár vendégei voltunk. Február 21-i mérkőzésünkre emlékezünk vissza:

ALBA FEHÉRVÁR KC–HUNGAST SZOMBATHELYI KKA 33–34 (15–16)

Székesfehérvár, 600 néző
V: Bíró, Kiss O.

FEHÉRVÁR: Mistina – Töpfner 1, Walfisch 6, Boldizsár 4, MENDY 10 (3), RÓZSÁS 4, Szarka A. 2. Csere: Györkös (kapus), Sztankovics 3, Schuster, Utasi, Zazai 3, Pelczéder, Gerháth K. Edző: Deli Rita

SZKKA: K. Tomasevics – JOVETIC 4, Virág 2, PŐDÖR R. 4, HORILSZKA 8 (2), BANDELIER 7, Csire 3. Csere: Sipeki (kapus), Szendrei 1, Horváth P. 3, Mayer Sz. 1, Pődör B. 1. Edző: Marosán György

Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–3. 12. p.: 7–8. 18. p.: 11–11. 24. p.: 12–15. 28. p.: 13–16. 34. p.: 19–20. 40. p.: 22–23. 46. p.: 25–27. 52. p.: 29–29. 58. p.: 30–32
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2

Óriási hangorkán fogadta a csapatokat, ez pedig fantasztikus szurkolótáborunknak volt köszönhető, hiszen közel száz, mindenre elszánt fanatikus szombathelyi kísérte el csapatunkat Székesfehérvárra. Szurkolóink azt láthatták, hogy az 1.perc végén Bandelier lőtt gólt, 0-1.  Virág révén a 3. perc után 1-2 volt ide. Ezután feljöttek a hazaiak, az 5.percben először vezettek, 3-2. Aztán a 7.percben Pődör Rebeka révén újra átvettük a mérkőzés irányítását, 5-6.  Gyors labdaszerzés, majd lerohanás után újra Beki volt eredményes, 6-7. A 10. percben 7-8 állt az eredményjelzőn. majd megtorpantunk, a 14.percben már ott volt az előny, 9-8. Aztán Pődör Rebeka, majd Horilszka révén megint fordult a kocka, 9-10-re vezettünk. Ekkor Deli Rita, a fehérváriak mestere dőt kért. A 16.percben.egalzáltak, majd Jovetic a szélről talált be, 10-11. A 20. percben megint Bibi volt feltartóztathatatlan, 12-13. Ezt követően Csire Fanni révén először volt 2 gól az előnyünk, 12-14. Aztán 3 góllal mentünk már a 23.percben, 12-15. A hajrá a hazaiaké volt, szorossá tették a szünet előtti perceket. 15-16.

A 2.félidő 1.percében aztán már egalizáltak is, majd Virág szerzett újra vezetést,16-17. Felváltva potyogtak ekkor a gólok, 18-19. Mendy nagyon jól játszott, de Jovetic is, 19-20 volt az állás a 34.percben. Aztán a 36.percben újra átvették a vezwtést a hazaiak, 21-20. Beki egyenlített, majd Fanni a vezetést is visszaszerezte nekünk, 21-22. Jovetic gólja után, 22-24-nél újra időt kért Deli Rita! Hiába, Csire Fanni gyors gólja lehűtötte a hazai kedélyeket, 23-25. A 45. percben 25-27-re vezettünk. Bibi újabb találata után több üres kapus gólt is kaptunk, 10 perccel a vége előtt újra nagyon szoros volt, 28-29. Az 52.percben utol is értek bennünekt, de Horilszka megint szárnyalt, 29-30. Aztán Horváth Petra révén 30-31, majd  Dudi révén 30-32-re vezettünk. Az újabb hazai.időkérés után szinte horror volt az utolsó másfél perc, hiszen 30-33-ról több hibánk után kiegyenlítettek Rózsásék, de a finis a miénk volt. Mivel a lefújás előt pár másodperccel nem engedték elvégezni a hazaiak a gól utáni középkezdésünket, piros lap és 7 méteres járt. Horilszka pedig jött, látptt, lőtt és a csapat győzött! Az utolsó 2 percet érdemes újra megnézni!