Fantasztikus 2 pont: SZKKA - DKKA 23-18

Emberfeletti teljesítményt nyújtva szereztük meg első ,,hazai" győzelmünket.

SZOMBATHELYI KKA–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 23–18 (12–10)
Répcelak, 200 néző. V: Felhő, Öcsi

SZOMBATHELY: K. Tomasevics – Mayer M. 1, Filipovics-Bandelier 5, Virág 1, Gorilszka 3, Szendrei 2, Jovetic 1. Csere: Gadányi (kapus), Varga N. 5 (3), Horváth P. 3, Pődör R. 1, Pődör B., Csire 1. Edző: Marosán György.

DUNAÚJVÁROS: Csapó Kyra – Kazai 2, Szekerczés 6 (2), Sirián 2, Nick, Bouti 2, Grosch 3. Csere: Stojak (kapus), Szalai B. 2, Triscsuk, Molnár B., Csavlovics 1, Mihály P., Ferenczy. Edző: György László

Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 18. p.: 7–8. 24. p.: 9–10. 30. p.: 12–10. 35. p.: 14–11. 41. p.: 15–12. 43. p.: 18–14. 51. p.: 22–15. 56. p.: 22–17
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2

Nem volt kérdés, a Dunaújváros ellen is telt ház előtt játszott csapatunk a K&H Liga 9. fordulójában. Sipeki Flóra visszatérésére egyelőre még várni kell, Mayer Szabina pedig a hétközi Magyar Kupa mérkőzésen megsérült, így rá sem számíthatott Marosán György vezetőedző.

Bouti szerezte a mérkőzés első gólját, üres kapura, a saját térfeléről. Szendrei egyenlített, majd fordított is. Sokat hibáztak a csapatok az elején, felváltva potyogtak a gólok. Hiába mutatott be többször is bravúrt Tomasevics nem jött be, amikor lehoztuk a kapust, háromszor is gólt kaptunk belőle (10. perc: 4-6). Jórészt a vendégek vezettek, de a tizenötödik percben, 7-7-nél – emberelőnyben – Gorilszka kiegyenlített. A pici plusz mindig hiányzott, a huszonegyedik percben, 8-10-nél Marosán György kért először időt. Nagy harc volt minden egyes labdáért, egy percre sem érezhette magát nyugodtan a DKKA, ugyanis hiába léptek meg egy-két góllal, rendre visszajöttünk egálra, ettől mintha frusztrálttá váltak volna a fehér mezesek. Tomasevics elképesztően nagyokat védett, „felrobbant” a Répce Sportcsarnok. Bandelier első találata a legjobbkor jött, a félidő utolsó percében, amivel újra visszavettük a vezetést. A hajrából is mi jöttünk ki jobban, Varga időn túli hetesének köszönhetően 12-10-es állással fordultak a csapatok.

A szünet után Sirián talált be először, majd Bandelier szerzett kapufás gólt. Tomasevics ott folytatta, ahol az első félidőben abbahagyta. Bandelier hatalmas bombája után először vezettünk hárommal (14-11). A Kohász sok faulttal próbálta megtörni a lendületünket, de nem jártak sikerrel, már néggyel is ment az SZKKA. A negyvennegyedik percben, 18-14-nél György László hívta magához csapatát. Elképesztően nagyot harcoltak a mieink, Pődör Rebeka két emberrel a nyakán is betalált, illetve harcolt ki egy két perces kiállítást, majd Csire Fanni gyönyörű ejtésével már hat gól volt a különbség (20-14). Sőt, Virág első góljával már hét! Tartogatott még izgalmakat a hajrá, de innen már nem volt visszaút a vendégek számára.

Teljesen megérdemelten szereztük meg első hazai győzelmünket a szezonban. A csajok elképesztő mezőnymunkát végeztek, ahogy szurkolóink kérték, kitették a szívüket, lelküket a pályára, és szó szerint kibirkózták maguknak a bennmaradás szempontjából rendkívül fontos két pontot.

A K&H női kézilabda liga állása: 1. Győr 16, 2. FTC 14, 3. DVSC 14...9. DKKA 6, 10. SZKKA 5, 11. MTK 5, 12. Mosonmagyaróvár 4, 13. Békéscsaba 2, 14. SZISE 1 pont.