Gáláztunk a fordulás után, 19 góllal nyertük meg a második félidőt az FTC U19 ellen

Szép akciókkal és látványos gólokkal indította listavezető csapatunk a 2023-as év utolsó hazai mérkőzését a Haladás Sportkomplexumban, 5-2-es vezetésünknél rögtön időt is kért a fiatalokból álló Ferencvárosi TC U19 együttese. A folytatásban állandósul a 3-4 gólos különbség, a számos elpuskázott lehetőség miatt nem tudtunk nagyobb előbb előnyt kialakítani. A félidő hajrájában a kisebb hullámvölgyünket kihasználva vérszemet kaptak a zöld-fehérek, akik felzárkóztak egyetlen gólra, 14-13. Az utolsó percekben aztán tudtuk rendezni a sorokat, így a szünetben 16-13-at mutatott az eredményjelző.

A fordulás után Csatlós védései megalapozták a második félidő hangulatát és a csapatunk feljavulását is: 5 perc alatt 8 gólra duzzasztottuk az előnyünket, 22-14-nél időt kértek a vendégek. A második félidőben az igazi arcát mutatta a csapat, jó védekezések után Kazai révén gyors gólokkal operáltunk és a 40. percre már 10 találat volt a különbség. Közönségszórakoztató meccs kerekedett, a második félidőben teljesen átgázoltunk ellenfelünkön, akik a hajrában Christe eszén sem tudtak túljárni. Szépségdíjas gólokkal szolgáltuk ki lelkes Szurkolóinkat és végül 22 góllal, 43-21-re nyertük meg az év utolsó hazai meccsét. Idén még egy komoly idegenbeli rangadó vár hibátlan csapatunkra, hiszen jövő pénteken a rivális Érdhez látogatunk

Szombathelyi KKA – Ferencvárosi TC U19 43-21 (16-13)

NB I/B 12. forduló, Haladás Sportkomplexum, 400 néző

SZKKA: Csatlós – Kazai 8, Pődör B. 5, Szmolek 6, Pődör R. 9, Kulcsár 4, Pálffy Csere: Christe – Szeberényi 3, Varga N. 3, Balogh P. 1, Böhm 2, Horváth A. 1, Gönczöl 1 Vezetőedző: Vida Gergő