Győzelem az utolsó felkészülési meccsen: SZKKA - DKKA 28-27

Izgalmas, kemény és jó összecsapáson sikerült a visszavágás.

Szombathelyi KKA - Dunaújvárosi Kohász KA 28-27 (16-15)

SZKKA: Sipeki Flóra (k) 18/4 21% - Biljana Bandelier 1, Ivana Mitrovic 8, Virág Noémi 2, Dijana Jovetic 5, Liliia Gorilska 4, Csire Fanni 2 - Gadányi Maja (k) 19/8 42%, Mayer Maja, Pődör Rebeka 1, Mayer Szabina 4, Varga Nikolett, Szendrei Barbara, Katarina Tomasevic (k), Horváth Petra 1.

Július 19-én a DKKA otthonában 25-24-es vereséget szenvedtünk, így mindenféleképpen szerettünk volna felkészülési meccsen visszavágni vendégeinknek. Összességében végig kézben tartottuk a mérkőzést, az 1. játékrész során Mitrovics és Jovetics szállította góljaink többségét, az első 30 perc után 1 gólos előnnyel mentünk pihenni. A 2. félidőben állandósult a vezetésünk, sőt 2-3 gólosra hízott a fölényünk, de 24-20-ra is vezettünk a 2. játékrész derekán. A hajrában aztán egész pályás letámadásra jöttek ki a dunaújvárosiak, ami megzavarta a mieinket, de 1 gól így is megmaradt az előnyből és megérdemelten győztünk.

- Elégedett vagyok a győzniakarásunkkal, illetve védekezésben és támadásban is csináltunk szép dolgokat - értékelt Marosán György vezetőedző.