Hét SZKKA-gól a junior Európa-bajnokság csoportkörében

Győri Viktória és Zsákovics Sára a kilencedik helyért harcolnak tovább a szlovák válogatottal.

Ahogy arról korábban beszámoltunk, az SZKKA két tehetsége, Győri Viktória és Zsákovics Sára is szerepel a szlovák válogatott tagjaként a Szlovéniában zajló junior Európa-bajnokságon.

A kontinenstornán lezajlottak a csoportmérkőzések: a két játékosunkkal felálló szlovákok kikaptak a svédektől és az oroszoktól, a portugálok elleni meccsét pedig a kvartett mindegyik tagjának 10-0-s győzelemként írták jóvá, így a csoport harmadik helyén zártak. Győri Viktória a svédek ellen 2, az oroszok ellen 3 gólt lőtt, míg Zsákovics Sára mindkét mérkőzésen 1-1 találatot rakott be a közösbe.

A csoport harmadik helyezettjeként a szlovákok ugyan nem jutottak be a legjobb nyolcba, de az SZKKA-s lányok számára még nem ért véget az Európa-bajnokság, ugyanis az alsóház III-as csoportjában még összecsapnak Svájccal és Szlovéniával, majd következnek a végső helyosztók a 9-16. hely között.

A tornán szintén résztvevő magyar junior válogatott hibátlan mutatóval, három győzelemmel jutott tovább a legjobb nyolcba.

címlapfotó: Women's 19 EHF EURO 2021 Facebook