Kötelező győzelem kipipálva!

Ezúttal a Győri ETO KC II csapatát fogadta a Szombathelyi KKA az NBI/B 17. fordulójában.

Ismét remek hangulatban kezdődött a mérkőzés, az Egyetemi Csarnok megtelt szurkolókkal, ami külön biztatást is adott a szombathelyi lányoknak. A Szombathelyi KKA vérfrissítésen átesett csapata szoros mérkőzésre számított, hiszen tudható, hogy a legmagasabb osztályba készülnek, ezek alapján pedig mindegyik ellenfél úgy érkezik Szombathelyre, hogy bizonyítani kell ellenük, és meg akarják húzogatni az oroszlán bajszát. Fej -fej mellett haladtak a csapatok, szoros meccs alakult ki. Kissé nehézkesen pörgött fel a játék, a félidőben 14-14-es döntetlen után mehettek pihenőre a lányok. A második félidőben az irányítócsere után gyorsult a szombathelyiek játéka. Füzesi Ferenc jól nyúlt bele a mérkőzésbe. Tömő Alexandra bravúrvédéseivel a végjátékra meggyőző előny alakult ki a szombathelyiek javára. Schneider és Mayer is 6-6 gólt "termelt" Pődör Rebeka 3 góllal járult hozzá a kötelező győzelem behúzásához.

Kozma Szerszám-Szombathelyi KKA - Győri Audi ETO KC II NB1/B 27:24 (14:14)

Futaki, Mayer 6/3, Virág 4, Pukler 2, Takács 2, Schneider 6/3, Szecsődi

Csere: Tömő (kapus) Gaylhoffer 1, Győrffy 1, Smid, Szendrei 2, Pődör 3, Mórocz, Cser, Császár,