Legyőztük a Hajdúnánást és megvalósítottuk legfőbb álmunkat: feljutottunk az NB I-be

Az egész SZKKA-közösség izgatottan várta a szombat esti, Hajdúnánás elleni hazai bajnokit, hiszen a mérkőzés tétje az volt, hogy a bajnokságot hibátlan mutatóval vezető csapatunk egy újabb győzelemmel matematikailag is biztosítsa feljutását az NB I-be. Ennek szellemében ragyogóan kezdtük a találkozót, a vendégek 5 perc után tudtak először a kapuba találni, 4-1. A folytatásban ugyan egy találatra zárkózott a Hajdúnánás, de gyorsan megráztuk magunkat és remek labdaszerzések, jó sáncok után gyors gólokkal növeltük az előnyünket, az első negyedóra végén 10-5-re vezettünk. Az első félidő utolsó harmadában még jobban rákapcsoltunk, a vendégek nem találták az ellenszerünket, így már a szünetre tízgólos előnyt harcoltunk ki, amivel szinte el is dőlt az összecsapás.

A második játékrészt ugyan picit álmoskásan kezdtük, de egy pillanatra sem volt kérdés, hogy ezen az estén is folytatjuk nagyszerű menetelésünket, ami ezúttal már NB I-es feljutást is ért. A meccs utolsó harmadában már csak a különbség volt az egyetlen nyitott kérdés és az is örömteli, hogy minden játékosunk lehetőséget kapott ezen a fontos mérkőzésen. Az utolsó percekben már állva tapsolt az egész csarnok, a 34-21-es győzelem lefújása után pedig kezdődhetett a megérdemelt ünneplés, hiszen a szezonbeli 26. sikerünkkel hivatalossá vált, hogy feljutottunk az NB I-be

Gratulálunk az egész csapatnak és a szakmai stábnak is!

Köszönjük szurkolóinknak, támogatóinknak, a vezetőségnek és mindenkinek, aki részese volt ennek a sikernek! Természetesen megyünk tovább, hiszen a biztos feljutás után a következő célunk, hogy 100%-os mérleggel ünnepeljünk bajnoki címet!

Szombathelyi KKA – Hajdúnánás Kézilabda NKFT 34-21 (19-9)

NB I/B 26. forduló, Haladás Sportkomplexum, 400 néző

SZKKA: Csatlós – Kazai 1, Pődör B. 7, Pődör R. 7, Szmolek 5, Kulcsár 3, Pálffy Csere: Christe (K), Balogh P. 2, Varga N. 3, Szeberényi 3, Böhm 1, Gönczöl 1, Hornyák, Török 1, Horváth A. Vezetőedző: Vida Gergő