Magabiztos kilencgólos győzelmet aratott az Szombathelyi KKA csapata a hétvégén.

Nagyatádon rendezték az NB/B 21. fordulóját.

Igazi gólzáporos mérkőzést hozott a nagyatádi kirándulás a szombathelyi lányok számára. Az első félidőben még viszonylag kiegyensúlyozott küzdelmet láthattak a nézők, 3-1 re és 7-5 re is vezetett a Nagyatád, ám a második játékrész igazi rohanássá változott. Felgyorsult a játék potyogtak a gólok. A szombathelyiek jobban védekeztek, feljavult a kapusteljesítmény is, így a csaknem 70 gólt hozó mérkőzést megérdemelten nyerték meg a szombathelyiek. A félidő elején mintha a hazai csapat beragadt volna az öltözőben. Az SZKKA idegenbeli mutatója tovább nőtt, az idei szezonban ez már a kilencedik meccs volt, amit megnyertek, egyetlen vereséget gyűjtöttek be a lányok még tavaly októberben, akkor a Győr volt jobb négy góllal. Érdekesség, hogy a szombathelyiek minden hétméteresüket bedobták ezen a mérkőzésen.

Füzesi Ferenc: Harminckilenc gól, mindent elmond a játék kedvről és a harminc gól is mindent elmond a mérkőzésről. Óriási iramban játszott mind a két csapat, ezért születet majdnem hetven gól. Mi az első félidőben nagy lendülettel gólra törően játszottunk, de elfelejtettük, hogy a védekezés a kézilabdázás alapja és ezért nem tudtuk kontrolálni a játék ritmusát. A második félidőben hatékonyabb lett a védekezésünk a meglévő kapusteljesítmény mellett, így a támadásaink is ritmusosabbá váltak és pontosabbá, ezért tudtuk magabiztosan megnyerni a mérkőzést.

Rinyamenti KC – Kozma Szerszám Szombathelyi KKA 30:39 (17:18)

Vezette: Gadányi Tibor, Szabó Tibor.

Futaki, Mayer 8/4, Smid 6, Császár 1, Takács 4, Schneider 7, Szecsődi 1

Csere: Tömő (kapus) Szendrei 3, Pukler 5/1, Győrffy 2, Mórocz , Pődör 1, Gaylhoffer 1, Cser, Csire.