Magyar Kupa: Telt ház és KO!

Kiütéses győzelmet aratott városunk NBI B-s kézicsapata, a Swietelsky-SZKKA a Győri VKL SE ellen. A mieink csaknem félszáz találatot szórtak ellenfelüknek

Telt ház fogadta a csapatokat a szerda délutáni Magyar Kupa meccsen. A találkozó elején felváltva vezettek a csapatok, 6–6 után viszont nagyobb fokozatba kapcsoltak a hazaiak, és máris ötgólos előnyt mutatott az eredményjelző. Az első félidő hajrájára tovább nőtt a különbség, a szünetre már tíz volt közte.
A második játékrész igazi örömkézilabdát hozott, Füzesi Ferenc több fiatalt is a pályára küldött, Győrffy Luca először szerepelt a nagycsapatban. A védekezés összeállt, Jurik több bravúrt is bemutatott, és alig-alig hagytak ki ziccert a kék-fehérek. Szebbnél szebb találatoknak tapsolhattak a nézők, a végén pedig már csak az volt a kérdés: mennyivel győzi le ellenfelét a Swietelsky-SZKKA. A vége 48–19 lett, a szombathelyi együttes teljesen megérdemelten jutott tovább a Magyar Kupában. Szép volt, lányok!

Swietelsky-SZKKA – VKLSE  48–19  (22–12)

Swietelsky-SZKKA: Pálinkás Viktória, Csire Fanni 2, Smid Eszter 5, Ivanics Dóra 4, Schneider Éva 7/3, Takács Krisztina 4, Szendrei Barbara 2, cserék: Jurik Petra, Schneck Réka, Győrffy Luca, Virág Noémi 3, Horváth Petra 5, Takács Bianka 11, Bozzai Zsófia 1, Cser Dóra 4/1