NB I/B: Óriási fordítás, a végjátékban állva hagytuk a Csepelt

Négy góllal, 31-27-re nyertünk hazai pályán.

A hétvégén a Csepel együttesét látta vendégül U19-es csapatunk a felnőtt NB I/B-ben. A szokásosan szűkös kerettel felálló fiataljaink jól kezdték az alsóházi rangadót, de aztán bemelegedtek a vendégek is, a félidő derekán 10-10 volt az állás. Lendületes játék zajlott a pályán sok rohanással, a szünetben egy góllal, 17-16-ra a Csepel vezetett.

A fordulás után már három gól is volt a vendégek előnye (18-21), de Pődör Zoltán időkérése után újra megráztuk magunkat és folyamatosan tapadtunk ellenfelünkre. Folyamatosan ott loholtunk a Csepel nyakán, tíz perccel a vége előtt pedig kiegyenlítettük az állást, 25-25. Az egész meccses rohanás után a végjátékban higgadt és rutinos támadójátékkal, valamint határozott védekezéssel teljesen állva hagytuk a Csepelt. Az utolsó tíz percet 6-2-re hoztuk, így végül négy találattal megnyertük a mérkőzést.

Szombathelyi KKA U19 – Csepel DSE 31-27 (16-17)

NB I/B, Alsóház 8. forduló

SZKKA: Németh J., Pados (kapusok), Török 4, Wutschi 5, Győri 8, Tóth B. 1, Gabnai 4, Zsákovics 7, Temesvári 2, Ihász.