Pazar védekezés, megérdemelt győzelem.

Hazai pályán fogadta a Szombathelyi KKA a nagy menetelésben lévő Mohácsi TE csapatát az NBI/B 19. fordulójában.

Füzesi Ferenc csapata hazai pályán fogadta a tavaszi szezon meglepetéscsapatát az Egyetemi csarnokban. A mohácsi lányok a mérkőzés első perceiben még ki tudták használni a szombathelyiek apróbb hibát, ám a játékrész közepére elfogyott az előnyük és a szombathelyiek átvették a vezetést is. Kemény, harcos játék jellemezte ezeket a perceket. Látszott, hogy összeállt az Szombathelyi KKA védekezése. Futaki bravúros védései is kellettek ahhoz, hogy kétgólos előnnyel vonulhattak a szünetben pihenőre a lányok.(11:9) A második félidőben aztán villámrajtot vettek a szombathelyiek, míg a Mohács nem tudott mit kezdeni a magas fal elleni védekezéssel. Schneider kis túlzással akkor dobott gólt, amikor akart. Frissen és jól épített támadásokat vezetett a csapat. Változatos formációkat láthatott a csarnok közönsége. Az utolsó 10 percre már csak az maradt a kérdés, hogy mekkora lesz a különbség. A lelkes szurkolók örömmel vették tudomásul, hogy a korábban sorozatgyőzelmeket produkáló Mohács kapitulált. 15 gólig jutottak, ami jól mutatja a szombathelyiek, stabil erős, agresszív védekezését. Minden szombathelyi játékos kivette a részét a sikerből, és megérdemelten szerezte meg a csapat a két bajnoki pontot.

Füzesi Ferenc: A győzelemmel és a kevés (15) kapott góllal elégedett vagyok, ám a mindössze 20 lőtt találattal már egyáltalán nem. Tudtuk, hogy mi az erőssége a mohácsiaknak, erre úgy érzem jól felkészültünk és sikerült behúznunk a 2 pontot. Schneider Éva 7 gólja és Futaki Hajnalka bravúrjai sokat nyomtak a latban.

NB1/B felnőtt Kozma Szerszám-Szombathelyi KKA - Mohácsi TE 20:15 (11:9)

Futaki, Mayer 5/1, Virág 2, Császár, Takács 1, Smid 2, Szecsődi

Csere: Tömő, Szovák (kapus), Győrffy 2, Pukler, Mórocz, Schneider 7, Szendrei 1, Gaylhoffer, Pődör,