Végig vezettünk, hattal nyertünk. Novemberi győzelmünkre emlékezünk.

Szombathelyi KKA - Motherson-Mosonmagyaróvár  32-26  (17-14)

Répcelak, NB I-es női kézilabda mérkőzés, 300 néző
V.: Bíró, Kiss O.

SZKKA: TOMASEVICS - JOVETIC 5, BANDELIER 11, SZENDREI 2, HORILSZKA 7 (5), HORVÁTH P. 3, CSIRE 1. Csere: GADÁNYI (kapus), VIRÁG 2, PŐDÖR R. 1, VARGA N., MAYER M. Edző: MAROSÁN GYÖRGY.

Mosonmagyaróvár: Herczeg – Katona 6 (3), Popa 1, Hajtai 2, HORVÁTH B. 4, Hudák 2, Holesová 4. Csere: DÁNYI, Ferenczi (kapusok), Tilinger 4, Gyimesi, Kellermann D. 1, De Souza, Bardi, Domokos, Szalai Zs. 1. Edző: Bognár Róbert.

Kiállítások: 2, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/3

Az eredmény alakulása. 6. p.: 4–2, 12. perc: 7–7. 26. p.: 15–12. 29. p.: 17–13. 35. p.: 19–18. 42. p.: 25–20. 48. p.: 28–22. 52. p.: 30–24. 57. p.: 30–26.

Tizenegyedik mérkőzését a rivális Mosonmagyaróvár ellen játszotta a K&H Női Kézilabda Ligában csapatunk. Természetesen zsúfolt telt ház és remek hangulat fogadta a lányokat Répcelakon, ahol utolsó mérkőzésónket játszottuk. A kezdés előtt került sor egy ünnepélyes mezátadásra, bérleteseink között ugyanis kisorsoltunk egy dedikált Biljana Bandelier-trikót.

A kezdődobást szerencsés bérletesünk Szabó-Horváth Edit végezte el, majd Bandelier két gyors gólja közé Katona találata ékelődött be, majd a negyedik percben vendégek 97-es számú játékosa a félpályáról egyenlített, üres kapura (2-2). Nagy volt az iram, potyogtak a gólok, állandósulni látszott a kétgólos előnyünk, mígnem a tizenkettedik percben kiegyenlített az MTE (7-7). Kicsit visszaesett a tempó, hat perccel később, 9-8-nál Bognár Róbert kért időt. Mégis a mieink kaptak új erőre, a hajrára sikerült elmenni három góllal, sőt az utolsó percben Joveticsnek köszönhetően néggyel is, de a félidő Hudák találatával ért véget, 17-14-re vezettünk.

Virág bombájával folytatódott a játék, a négy gólos különbség azonban pillanatok alatt egyre olvadt, Katona vette vállára a vendégeket (19-18). Sikerült rendezni a sorokat, újra agresszív lett a védekezésünk, elől pedig Jovetics, Bandelier és Csire is villant. Beindult az SZKKA-henger, a negyvenharmadik percben, Bandelier nyolcadik gólja után, 25-20-nál Bognár magához hívta csapatát. Hiába, nem sokkal később, 28-22-nél már hattal mentek Marosán György lányai. Bandelier mellett Horilszka is futószalagon szállította a gólokat, ukrán légiósunk nem tudott hibázni büntetőből (5/5). Az utolsó négy percnek 30-25-ről vágtak neki a csapatok. Innen már nem volt visszaút, második hazai győzelmünkhöz kétség sem férhetett, hiszen a Mosonmagyaróvár egy másodpercig sem vezetett a rangadón.