Történelmi siker: SZISE - SZKKA 24-28

Végig nagyon küzdelmes mérkőzésen magabiztosan szereztük meg első NB I-es bajnoki győőzelmünket!

Szent István SE - Szombathelyi KKA 24-28 (13:14)
Monor Városi Sportcsarnok 410 néző
Jv: Hargitai Gábor, Markó Gábor

SZKKA: Katarina Tomasevic (k) 25/8 32%, - Biljana Bandelier 2, Csire Fanni 2, Dijana Jovetic 9, Ivana Mitrovic 6, Liliia Gorilska 3, Viráh Noémi 2 - Sipeki Flóra (k) 2/1 50%, Gadányi Maja (k) 7/5 71%, Pődör Rebeka, Varga Nikolett, Mayer Maja 1, Horváth Petra 2, Mayer Szabina 1, Szendrei Barbara.

Történelmi sikerre éhezett mindkét csapat, az üjoncok találkozójából aztán mi jöttük ki győztesen, de haladjunk sorban.

Az 1. perc sem telt el, amikor már Dijana Jovetic góljának örülhettünk. Aztán gyorsan fordított a hazai csapat, az 5. percben, Csire Fanni gólja után 3-2 állt az eredményjelzőn. Eztán Mitrovics góljai, majd újra Jovetics-találat következett és, aki a 10. percben rápillantott a táblára, azt láthatta, hogy 6-5 az állás. A következő percekben jött az első fordulat, ekkor Pődör Rebeka, Jovetic, majd újra Mitrovics volt eredményes, átvettük a vezetést 7-8-ra. Csire, Virág és Jovetics újabb góljának köszönhetően a 16. percben már 8-11-re elléptünk. Ekkor a hazaiak egy kicsit magukhoz tértek, a 20. percben 9-11-re zárkóztak. A következő 5 percben csupán Gorilszka talált be, így 5 perccel a szünet előtt újra 3 gólra dagadt a fölény, 9-12. A zóró percekben megint feltámadt a SZISE, bár Horváth Petra és Jovetics is betalált, az eredmény 13-14-re módosult 30 játékperc után.

A 2. félidő elején MItrovics egymás után 3 gólt is beragasztott a monori kapuba, majd Gorilszka is eredményes volt, 15-18. A következő percekben feltámadt a SZISE, de Gorilszka és Mitrovics ebben az időszakban is  eredményes tudott lenni, 19-20. Aztán jött az újabb fordulat, a hazai Szerző révén a 41. percben egyenlített a SZISE, 20-20. Ezután Virág, Bandelier, majd Jovetics is betalált, újra vezettünk a 45. percben 22-23-ra. És a hajrá is a miénk volt, 10 perccel  a vége előtt mindkét Mayer, Maja és Szabina is gólt ért el, 23-25 volt az állás. A végén még Jovetics kétszer, és az  utolsó percben Bandelier is  újabb gólt lőtt, 24-28-ra nyertünk!

Ezután óriási fieszta kezdődött, csapatunk történelmi sikerét a klubelnök, a szakmai stáb, a játékosok és a szurkolók  is kitörő örömmel nyugtázták.

Csapatunk ezzel 2 pontos és fellépett a K&H Liga 11. helyére. A jövő héten, szeptember 21-én az Alba  Fehérvárt fogadjuk az Aréna  Savariában.