Váratlan vereség Gárdonyban.

Gárdonyban került sor az NBI/B 23. fordulójának megrendezésére.

Már csak matematikai esélye maradt az SZKKA csapatának, hogy az élvonalba jusson, miután kétgólos vereséget szenvedett a szombathelyi csapat a Pázmánd otthonában.

Pedig nem úgy indult a mérkőzés, hogy megszakad a remek győzelmi sorozat, amivel az idegenbeli mérkőzésre érkeztek a lányok. A félidőben egy góllal vezettek is. Az esélyesség súlya rányomta a bélyegét a mérkőzésre. Nem működött a csapatjáték, rengeteg technikai hibát vétettek a lányok, kimaradtak a fontos hétméteresek is, és a tiszta lövőhelyzetekben is megremegett több játékosnak a keze. Míg a friss igazolások a padon ülve várták a játéklehetőséget, a pályán közben szenvedtek a szombathelyiek. Pukler döntő pillanatban hagyott ki ismét egy büntetőt, és bár hiába volt 45 percet a pályán nem tudott az ellenfél hálójába találni. Ezt a hibát lélektanilag sem sikerült átlépni, így már csak az eredmény után futott a csapat. Schneider 8, Smid, Pődör Mayer 3-3 gólt dobott. Füzesi Ferenc időkérése már nem tudta befolyásolni a játék menetét, így fontos bajnoki pontokat hagyott Gárdonyban az SZKKA együttese. A Vasas ellen mindenképpen többet kell mutatnia a csapatnak.

Füzesi Ferenc: A nagy akarásnak nyögés lett a vége.

Gárdony -Pázmánd NKSE: Szombathelyi KKA NBI 1/B 26:24 (14:15)

Vezette: Murvai-Buzogány László, Szilvási Gábor.

Futaki, Mayer 3/2, Smid 3, Császár 1, Szendrei 2, Schneider 8/3, Szecsődi 1

Csere: Tömő (kapus), Takács 2, Győrffy, Pődör 3, Pukler, Gaylhoffer 1, Cser, Csire, Csépke.