Világbajnok a magyar női junior válogatott!

Egészen hihetetlen játékkal, fantasztikus egyéni teljesítményekkel a magyar női junior kézilabda-válogatott szombat este megnyerte a világbajnoki döntőt. Az ezüstérmes Norvégia, a bronzérmes pedig Dél-Korea lett.

XXI. NŐI JUNIOR KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG (2018. július 1–14., Debrecen)
DÖNTŐ
MAGYARORSZÁG–NORVÉGIA 28–22 (10–12)
Debrecen, Főnix Csarnok, 6500 néző. Vezette: Sosagordalina, Lemesmartinez (uruguayuiak)

MAGYARORSZÁG: SUBA – Faluvégi 1, KLUJBER 8 (2), LAKATOS R. 4, PÁSZTOR N. 2, HÁFRA 8, Márton. Csere: Hlogyik (kapus), Kuti, FODOR CS. 3, Tóvizi, SZABÓ K. 2, Kácsor. Edző: Golovin Vlagyimir.

NORVÉGIA: GRONLUND  – Gabrielsen 2, Ellersten 2, Lund 1 (1), Nestaker 1, REISTAD 7, K. Olsen 1. Csere: Fossheim 2, JACOBSEN 4 (4), Dahl 1, Huse, Solstad, Hovland 1. Edző: Vigdis Holmeset
Eredmények alakulása: 7. perc: 4–1. 13. p.: 5–6. 26. p.: 9–11. 39. p.: 16–15. 50. p.: 22–18. 55. p.: 25–20.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4

Az oroszok ellen elveszített 2001-es és 2003-as vb-döntő után harmadjára már összejött az arany, világbajnok Magyarország!

A VILÁGBAJNOKSÁG ÁLOMCSAPATA
Kapus: Polina Kaplina (Oroszország)
Jobbszélső: Faluvégi Dorottya (MAGYARORSZÁG)
Jobbátlövő: Line Ellertsen (Norvégia)
Irányító: Henny Reistad (Norvégia)
Beálló: Pásztor Noémi (MAGYARORSZÁG)
Balátlövő: Háfra Noémi (MAGYARORSZÁG)
Balszélső: Emma Friis (Dánia)

Gólkirály: Helena Paulo (Angola) – 73 gól
Legjobb játékos (MVP): Szong Hje Szu (Dél-Korea)

A mieink egyébként magabiztosan meneteltek a döntőig, a csoportkör nyitányán a brazilok ellen még szorosabb meccsen (27–24) nyertek, majd Portugália (33–20), Montenegró (27–17) és a csoportelsőségről döntő mérkőzésen Norvégia (35–27) ellen is fölényesen diadalmaskodtak.

A nyolcaddöntőben a lányok egy szorosabb első félidő után a második játékrészben hengerelve 14 góllal (31–17) verték Szlovéniát, majd 14–17-es első 30 percet követően 31–26-ra Romániát. Az elődöntőben Dél-Korea (30–25) sem jelentett problémát, így 2001 és 2003 után harmadszor jutottak a mieink a vb-döntőbe, igaz, eddig még egyszer sem tudtunk nyerni (mindkétszer az oroszok örülhettek).
A norvégok szintén megverték Brazíliát (25–20), Montenegrót (31–20) és Portugáliát (34–22), a nyolcaddöntőben Izland (35–30), a negyeddöntőbe hosszabbítás után Franciaország (27–26), az elődöntőben pedig Oroszország (30–23) ellen nyertek. Nekik is ez a harmadik döntőjük, 2005-ben kikaptak az oroszoktól, 2010-ben megverték őket.

A MAGYAR NŐI JUNIORVÁLOGATOTT KERETE
Kapusok: BINÓ Boglárka (Győri Audi ETO), HLOGYIK Petra (MTK Budapest), SUBA Sára (GVM Europe-Vác)
Jobbszélsők: FALUVÉGI Dorottya (FTC-Rail Cargo Hungaria), KUTI Bettina (MTK Budapest)
Jobbátlövők: KLUJBER Katrin (Dunaújvárosi KKA), PÉNZES Laura (DVSC-TVP)
Irányítók: LAKATOS Rita (GVM Europe-Vác), SZABÓ Kitti (NEKA)
Beállók: GIRICZ Laura (EUbility Group Békéscsaba), PÁSZTOR Noémi (Budaörs), TÓVIZI Petra (DVSC-TVP)
Balátlövők: HÁFRA Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), HORNYÁK Bernadett (GVM Europe-Vác), HORVÁTH Laura (NEKA), KÁCSOR Gréta (GVM Europe-Vác)
Balszélsők: FODOR Csenge (Győri Audi ETO), MÁRTON Gréta (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Szövetségi edző: GOLOVIN Vlagyimir
Edző: PIGNICZKI Krisztina