Fatima Ayelen Rosalez: Együtt dolgozunk azon, hogy a legjobbat hozzuk ki egymásból

A Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia célja, hogy szurkolóink ne csak a pályán, hanem azon kívül is jobban megismerhessék játékosainkat – különösen az új igazolásokat. Ennek jegyében néhány kérdéssel kerestük meg őket, hogy meséljenek első benyomásaikról, a felkészülésről, Szombathelyről, a csapatról, és arról is, mivel szeretnek kikapcsolódni a hétköznapokban.
Ezúttal az SZKKA új argentin kapusa, Fatima Ayelen Rosalez válaszait olvashatjátok, aki már az első hetekben otthon érezte magát új közegében.
– A felkészülés jelenlegi szakasza fantasztikus, őszintén szólva a csapat miatt igazán élvezem ezt a változást. A munka teljesen más, mint amit eddig megszoktam – élvezem, és közben sokat tanulok – mondta Fatima, aki a klubról és a közösségről is csak pozitív tapasztalatokról számolt be:
– Minden szempontból pozitívak az élményeim – együtt dolgozunk azon, hogy a legjobbat hozzuk ki egymásból. Nagyon elégedett vagyok az edzői stábbal és a játékostársaimmal is, ez egy fantasztikus közösség, ami megkönnyíti a beilleszkedésemet Szombathelyre.
– Játszottam Milena ellen az olimpiai selejtezőn, és Ines Ivancok ellen is egy barátságos mérkőzésen, amikor Ausztria ellen léptünk pályára – tette hozzá, amikor arról kérdeztük, találkozott-e már korábban valamelyik jelenlegi csapattársával.
A várossal kapcsolatban is hamar otthonos érzése támadt:
– Imádom a várost, emlékeztet az otthonomra. A szabadidőmben szeretek sétálni, és Szombathelynek megvan a maga bája – árulta el Fatima, aki végezetül a pályán kívüli feltöltődésről is mesélt:
– Szeretek a szabadban lenni, sétálni, és élvezni az apró dolgokat – mondta, amikor arról kérdeztük, mivel kapcsolódik ki legszívesebben a mindennapokban.